Dijaško in študentsko tekmovanje v izdelavi električnih koles 2018

05.10.2018

V ponedeljek 17. septembra je potekalo dijaško in študentsko tekmovanje v izdelavi električnih koles. Dogodek je potekal pod okriljem Mestne občine Maribor, v sklopu Evropskega tedna mobilnosti 2018.

Na letošnjem tekmovanju je sodelovalo devet ekip iz šestih institucij. Tekmovalne ekipe so ob prijavi, ki je bila v začetku leta 2018, pričele izdelovati svoja e-kolesa. Kot že tradicionalno so bila le-ta razdeljena v cestno A kategorijo (omejena finančna sredstva za izdelavo kolesa in omejena moč motorja oz. hitrost) in odprto, B kategorijo.

Kategorija A:

• e-bike - ŠC Škoflja Loka
  • Atomnius - ŠČ Ptuj
  • ADT e-Drive - TŠC Mb

Kategorija B:

• Štrom - SERŠ
  • BLISK - SERŠ
  • Walter - SERŠ
  • Qulbix Raptor - FERI
  • Qulbix - FERI
  • Bull e-bikes - Univerza v Ljubljani

Ekipe so se pomerile v treh tekmovalnih disciplinah. V dopoldanskih urah je potekalo tekmovanje v premagovanju naklona na cesti Za tremi ribniki in preizkus v premagovanju razdalje na Hipodromu Kamnica, popoldan pa se je dogodek preselil v mestno središče, kjer je potekala spretnostna vožnja po poligonu. Na sklepnem dejanju so zbrane ekipe pozdravili tudi rektor Univerze v Mariboru dr. Zdravko Kačič, mag.Zdravko Luketič, podžupan MOM, in dekan UM FERI, dr. Borut Žalik.

V cestni kategoriji je po vseh opravljenih preizkusih slavila ekipa iz Tehniškega šolskega centra Maribor, drugo mesto je zasedla ekipa e-bike iz Šolskega centra Ptuj, tretji pa so bili fantje iz Šolskega centra Škofja Loka. V odprti kategoriji je zmagala ekipa Bull bikes iz Univerze v Ljubljani, drugo in tretje mesto pa sta zasedli ekipi iz FERI.

Iskrene čestitke!