Iščemo novega sodelavca za delovno mesto »mladi raziskovalec«

10.06.2020

Iščemo novega sodelavca za delovno mesto »mladi raziskovalec«

Raziskovalni program bodočega mladega raziskovalca

Mladi raziskovalec se bo vpisal na doktorski študij elektrotehnike, ki se izvaja na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru. Vključen bo v raziskovalno delo v Laboratoriju za energetiko v okviru iste fakultete, v sklopu raziskovalnega programa P2-0115 Vodenje elektromehanskih sistemov.

Program usposabljanja mladega raziskovalca bo potekal na področju pametnih omrežij, opremljenih z aktivnimi elementi omrežja, v katerih aktivni uporabniki omrežja s storitvami prožnosti energije sodelujejo pri delovanju omrežja. Aktivni uporabniki omrežja, opremljeni s sistemi za upravljanje z energijo z avtonomno odločitveno logiko, in aktivni elementi omrežja, omogočajo povsem nove možnosti tako na področju izvajanja storitev prožnosti na porajajočem se trgu prožnosti električne energije, kot tudi pri premikanju mej obratovanja in načrtovanja električnih omrežij. Mladi raziskovalce se bo usposabljal na področju razvoja nove paradigme obratovanja in načrtovana električnih omrežja, ki bodo v celoti izkoriščali tako potencial aktivnih elementov omrežja, kot tudi potencial prožnosti aktivnih uporabnikov omrežja, za boljše izkoriščanje obstoječih omrežij. To bo močno olajšalo vključevanje obnovljivih virov energije, toplotnih črpalk in polnilne infrastrukture za električna vozila v električna omrežja, hkrati pa bo spodbujalo razvoj trga in storitev prožnosti energije.

Več informacij na 02 220 7172 ali milos.bekovic@um.si